Strona główna
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026- liczba odwiedzin: 864623
Aktualności
Co nowego w szkole?Klasa 3b w Sabat Krajno
- 23.06.2026
17 czerwca uczniowie klasy 3b uczestniczyli w wycieczce do Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno. Podczas zwiedzania Alei Miniatur „Wonderful World” podziwiali modele najsłynniejszych budowli i zabytków świata, m.in Wieży Eiffla, Statuy Wolności, Koloseum, Krzywej Wieży w Pizie oraz piramid egipskich. Dużą atrakcją była również wizyta w papugarni oraz wspólna zabawa na terenie parku. Wycieczka dostarczyła wielu ciekawych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń.
- Klasa 3b w Sabat Krajno: Czytaj więcej
Klasa 2C w Centrum Nauki Łukasiewicz w Jasionce!
- 22.06.2026
W dniu 19.06.2026r. uczniowie klasy 2c wybrali się na wycieczkę do Centrum Nauki Łukasiewicz w Jasionce. Podczas pobytu dzieci zwiedzały interaktywne wystawy tematyczne. Każda ekspozycja zachęcała do samodzielnego odkrywania praw nauki poprzez eksperymentowanie, obserwację i dobrą zabawę.
Największą atrakcją było samodzielne wykonywanie doświadczeń, dzięki którym uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi naukowcy. Dzieci brały też udział w warsztatach Robotyki, podczas których budowały i programowały własne konstrukcje, rozwijając kreatywność oraz logiczne myślenie.
- Klasa 2C w Centrum Nauki Łukasiewicz w Jasionce!: Czytaj więcej
Wyjście pełne atrakcji klasa 1c
- 22.06.2026
Koniec roku szkolnego to idealny czas na wspólne świętowanie i zacieśnianie klasowych więzi. Z tej okazji uczniowie klasy 1c, wraz ze swoimi opiekunami, wzięli udział w wyjątkowym spotkaniu integracyjnym, które odbyło się na terenie Ogrodów Działkowych „Raj”.
Nasza przygoda rozpoczęła się od bardzo ciekawej lekcji historii i przyrody. Spotkaliśmy się z gospodarzem ogrodu oraz przedstawicielami zarządu, którzy z pasją opowiadali o początkach „Raj”. Dowiedzieliśmy się, od którego roku istnieją działki oraz ile ich usytuowano na tym zielonym terenie. Mieliśmy także okazję podziwiać imponujące trofea, dyplomy oraz nagrody, które ogród zdobywał na przestrzeni lat za najpiękniej zagospodarowane parcele. Po części oficjalnej przyszedł czas na swobodną zabawę! Na zaproszenie rodziców dwójki uczniów z naszej klasy, udaliśmy się na ich prywatną działkę.
- Wyjście pełne atrakcji klasa 1c: Czytaj więcej
Młodzi, odważni i niezłomni - śladami Szarych Szeregów
- 18.06.2026
12 czerwca 2026 roku klasy siódme wyjechały na ostatnią wspólną wycieczkę w tym roku szkolnym - do Warszawy.
Była to podróż, której tematyka opierała się na przybliżeniu uczniom losów Szarych Szeregów oraz czasów II wojny światowej. Cała podróż zaczęła się już o godzinie 6 rano wyjazdem z Gorzyc. Uczniowie nie byli zachwyceni tą wczesną godziną, ale droga do Warszawy na szczęście minęła bardzo szybko i przyjemnie, niektórzy spali a inni śmiali się i korzystali z 4 godzinnej integracji. Po dojechaniu do stolicy pierwszym punktem zwiedzania był Cmentarz Wojskowy na Powązkach w Warszawie, gdzie uczestnicy mogli zobaczyć groby poległych żołnierzy w bitwach o niepodległość Polski. Uczniowie byli bardzo zaskoczeni wiekiem żołnierzy i tym, że zmarli jako ludzie którzy mieli całe życie przed sobą. Jednak to wszystko nie było głównym celem spaceru po Powązkach, było nim zobaczenie grobów głównym bohaterów książki "kamienie na szaniec" oraz reszty członków batalionu "Zośka". Podczas oglądania reszty cmentarza można było zobaczyć grobowce wielu dawnych polskich olimpijczyków, polityków lub też artystów, aktorów, pisarzy takich jak np: Julian Tuwim.
Kolejnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego wraz z przewodnikiem. Klasy siódme spędziły tak około 2 godziny i dowiedziały się, jak przebiegało powstanie warszawskie, zaczynając od wiedzy podstawowej o powstawaniu, czyli kiedy się rozpoczęło, kiedy skończyło, jak żyli cywile, jak Polacy dostawali pomoc zbrojną od swoich sojuszników, jakie straty poniosła w tamtym czasie Warszawa oraz ilu ludzi ucierpiało w ciągu dwóch miesięcy powstania.
Po opuszczeniu muzeum wszyscy udali się do autobusu, aby skorzystać z ostatniej już zapłonowej atrakcji w postaci spaceru po Starym Mieście w Warszawie oraz zobaczeniu na żywo pomnika, który upamiętniał Akcję pod Arsenałem oraz stał w miejscu, w którym prawie sto lat temu Alek i Zośką próbowali uratować Rudego z rąk gestapowców.
Po zakończeniu zwiedzania stolicy autobus przyjechał po uczniów i cała wycieczka zaczęła dobiegać końca. Podczas jazdy powrotnej przez Warszawę uczniowie widzieli wiele innych zabytków takich jak liceum im Stefana Batorego, do którego uczęszczali Alek, Rudy i Zośką.
W drodze powrotnej z wycieczki nie mogło również zabraknąć przerwy na jedzenie w McDonald's oraz wspólnego śpiewania piosenek przez całą drogę. Do Gorzyc klasy siódme wróciły około 21:30, czyli pół godziny przed planowanym czasem powrotu. Była to bardzo ciekawa, ekscytująca oraz pouczająca wycieczka, którą wszyscy zapamiętają na całe życie.
Młode Dziennikarki z klasy 7a
Pola Prajsnar
Kamila Mańkowska
- Młodzi, odważni i niezłomni - śladami Szarych Szeregów: Czytaj więcej
Wycieczka klas piątych do Wieliczki
- 18.06.2026
16 czerwca uczniowie klas 5a i 5c wybrali się na wycieczkę do Kopalni Soli „Wieliczka”. Podczas zwiedzania Trasy Turystycznej podziwialiśmy niezwykłe podziemne komory, solne rzeźby i kaplice oraz poznaliśmy wiele ciekawostek dotyczących historii kopalni i pracy górników.
Nie zabrakło też praktycznego sprawdzania, czy ściany rzeczywiście są słone. Nasi uczniowie postanowili przekonać się o tym osobiście! 😄🧂
To był dzień pełen wrażeń i niezapomnianych widoków.- Wycieczka klas piątych do Wieliczki : Czytaj więcej
Piątek: Odpowiedzialność społeczna i wizerunek w sieci.
- 18.06.2026
W ramach ogólnopolskiej akcji „Tydzień dla Bezpieczeństwa 2026” uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach poświęconych odpowiedzialności społecznej oraz budowaniu bezpiecznego i pozytywnego wizerunku w Internecie.
Podczas spotkań rozmawiano o tym, że każda aktywność w sieci pozostawia ślad cyfrowy, a publikowane zdjęcia, komentarze i informacje mogą mieć wpływ na nasze relacje, bezpieczeństwo oraz przyszłość. Uczniowie poznali zasady świadomego korzystania z mediów społecznościowych, ochrony prywatności oraz odpowiedzialnego komunikowania się w Internecie.
Szczególną uwagę zwrócono na kulturę wypowiedzi, szacunek wobec innych użytkowników sieci oraz konsekwencje hejtu i cyberprzemocy. Uczniowie dowiedzieli się również, jak reagować na niebezpieczne sytuacje w Internecie oraz gdzie szukać pomocy i wsparcia.
Zajęcia były okazją do refleksji nad tym, jak budować swój pozytywny wizerunek online oraz jak wykorzystywać nowe technologie w sposób bezpieczny, odpowiedzialny i zgodny z zasadami netykiety.
Małgorzata Figacz
Dominika Polak- Piątek: Odpowiedzialność społeczna i wizerunek w sieci.: Czytaj więcej
O szkole
Tutaj znajdziesz informacje o naszej szkole.Nasze serwisy społecznościowe: