• Rekrutacja do klasy pierwszej

• REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ
          SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 IM. JANA PAWŁA II W GORZYCACH
          NA ROK SZKOLNY 2024/2025

Do klasy pierwszej w roku szkolnym 2024/2025 przyjmowane są Dzieci z rocznika 2017 realizujące obowiązek szkolny oraz Dzieci z rocznika 2018 zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym, w którym ma rozpocząć naukę w szkole albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej

Rodzaj czynności

Termin w postępowaniu rekrutacyjnym

Termin w postępowaniu uzupełniającym

Przyjmowanie zgłoszeń i podań wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach (ul. Edukacji Narodowej 3)

01.03.2024 r. od godz. 8:00 – 02.04.2024 r. do godz. 15:00

01.07.2024 r. od godz. 8.00 - 31.07.2024 r. do godz. 15.00

Ogłoszenie wyników rekrutacji (lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych)

09.04.2023 r. godz. 15.00

05.08.2024 r. godz. 15.00

Potwierdzanie przez Rodziców kandydata woli przyjęcia do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach w postaci pisemnego oświadczenia

12.04.2024 r. od godz. 8:00 – 26.04.2024 r. do godz. 15:00

06.08.2024 r. od godz. 8:00 – 08.08.2024 r. do godz. 15:00

Ogłoszenie list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach oraz liczby wolnych miejsc

29.04.2024 r. godz. 15:00

09.08.2024 r. godz. 15.00

W terminie 7 dni od dnia ogłoszenia listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych rodzice mogą składać wnioski do Komisji Rekrutacyjnej o uzasadnienie odmowy przyjęcia Dziecka, a następnie odwołania do Dyrektora Szkoły od rozstrzygnięć Komisji Rekrutacyjnej.

Kryteria rekrutacji

Do klasy I na rok szkolny 2024/2025 przyjmowane są z urzędu Dzieci z roczników 2017 i 2018 zamieszkałe w obwodzie Szkoły na podstawie zgłoszenia Rodziców złożonego w sekretariacie Szkoły w czasie trwania rekrutacji. Dzieci z rocznika 2017 objęte są obowiązkiem szkolnym. Dzieci z rocznika 2018 mają prawo do rozpoczęcia edukacji szkolnej w klasie pierwszej na wniosek rodziców pod warunkiem: korzystania z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rozpoczęcie nauki w klasie pierwszej lub posiadania opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej (w przypadku niekorzystania przez dziecko z wychowania przedszkolnego).

Dzieci spoza rejonu przyjmowane są na podstawie podania Rodziców złożonego w sekretariacie Szkoły w przypadku, kiedy Szkoła dysponuje wolnymi miejscami. Dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem Szkoły, Rada Gminy Gorzyce ustaliła następujące kryteria rekrutacji:

1. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach obowiązek szkolny spełnia rodzeństwo kandydata – 15 pkt
          2. kandydat uczęszczał do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach – 10 pkt
          3. kandydat wychowywany jest w rodzinie niepełnej – 5 pkt
          4. miejsce pracy rodziców/opiekunów prawnych kandydata znajduje się w obwodzie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach – 5 pkt
          5. w obwodzie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach zamieszkują krewni dziecka (babcia, dziadek) wspierający rodziców/opiekunów prawnych w zapewnieniu mu należytej opieki – 5 pkt.

W celu wykazania spełniania powyższych kryteriów rodzice kandydata zobowiązani są złożyć stosowne zaświadczenia lub oświadczenia.

OFERTA SZKOŁY DLA KLAS PIERWSZYCH:

• opieka nad dziećmi przez wysoko wykwalifikowanych nauczycieli;
          • kolorowe atrakcyjne sale lekcyjne z częścią do pracy i zabawy;
          • czas z podręcznikiem dostosowany do możliwości Dzieci, nauka przez doświadczenia i zabawę;
          • możliwość opieki świetlicowej od 6.00 do 16.00;
          • możliwość wykupienia obiadów oferowanych w stołówce na terenie szkoły;
          • bezpłatne zajęcia w zakresie terapii logopedycznej, pedagogiczno-psychologicznej, gimnastyki korekcyjnej, integracji sensorycznej.

Rodziców zainteresowanych poznaniem szczegółów oferty szkoły serdecznie zapraszamy na indywidualne spotkania codziennie w godzinach 8.00 – 14.00 w budynku szkoły przy ul. Edukacji Narodowej 3 w Gorzycach

Kwestionariusze kart zgłoszeń i podań dostępne są na stronie internetowej szkoły https://sp2gorzyce.edupage.org/ oraz w sekretariacie szkoły.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach

mgr Sylwester Kotwica