• To my, Młodzi dziennikarze z klasy 5a!

• 23.01.2024 13:47
        • Jesteśmy Młodymi Dziennikarzami z klasy 5a. Od czwartej klasy uczestniczymy raz w tygodniu w zajęciach dziennikarskich, na których piszemy artykuły o tym, co robiliśmy w wakacje, piszemy o swoich idolach i pasjach.
        • Przeprowadziliśmy szereg wywiadów z pracownikami szkoły, które zostały nagrane i opublikowane na stronie internetowej naszej placówki. Zaprosiliśmy na nasze zajęcia lekarza weterynarii (prywatnie dziadka naszej koleżanki), z którym przeprowadziliśmy bardzo ciekawy wywiad. Prowadzimy również kampanię przeciwko przemocy w szkole. Redagujemy naszą gazetkę „Młodzi Dziennikarze 5a. Aktualności bez mdłości”, na której publikujemy nasze artykuły.
          W ostatnim czasie nasza klasa dziennikarska nagrała krótkie filmiki na temat przemocy w szkole i o tym, co to jest przemoc.
          Dzięki takim zajęciom jesteśmy bardziej śmiali i nie boimy się rozmawiać z ludźmi i wyrażać własnego zadania. Moim zadaniem, zajęcia dziennikarskie są idealną okazją do nauki pracy w grupie, poprawnego pisania oraz kontaktu z rówieśnikami i osobami starszymi.

Młoda Dziennikarka
          Pola Prajsnar