• BOSKI POKAZ MODY

• 25.03.2024 09:20
        • 21 marca 2024 r. z okazji pierwszego dnia wiosny odbył się w naszej szkole Boski Pokaz Mody. Uczniowie i uczennice przebrali się w bogów, boginie oraz herosów ze starożytnej Grecji.
        • Odbył się korowód postaci mitologicznych, a następnie uczestnicy odegrali scenki z mitologii. Następnie niektórzy zatańczyli wcześniej przygotowane układy taneczne. Imprezę organizowała klasa 5,,a" ze swoją wychowawczynią i polonistką Panią Elżbietą Magdą- Cendrowską. Poprowadziły ją : Martyna Pliszka, Klaudia Sobczyszyn, Zofia Sobejko, Pola Prajsnar i  Nadia Hara.

Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w tym wydarzeniu, wykazali się niezwykłym talentem aktorskim. Dziewczyny, które prowadziły imprezę, przygotowały również quiz ze znajomości mitologii greckiej. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania, za co dostawali słodycze. Na koniec tego wydarzenia uczniowie klas, które przygotowały pokaz mody oraz odegrały scenki, dostawali vouchery: na podpowiedzi na sprawdzianie, zwolnienie z kartkówki czy też spacer w czasie lekcji. Wszystkim uczestnikom zabawy  bardzo spodobała się taka forma nagród.

Boski Pokaz Mody był okazją do tego, aby dobrze się bawić, ale też zaprezentować swoją kreatywność, talent aktorski, wiedzę na temat mitologii greckiej oraz, co jest równie ważne, pokonać własny lęk przed występem publicznym.

Ta impreza była wspaniała i na pewno wszystkim zapadnie w pamięć.

Młode dziennikarki z klasy 5a

Nadia Hara i Klaudia Sobczyszyn