W dniu 19.06.2026r. uczniowie klasy 2c wybrali się na wycieczkę do Centrum Nauki Łukasiewicz w Jasionce. Podczas pobytu dzieci zwiedzały interaktywne wystawy tematyczne. Każda ekspozycja zachęcała do samodzielnego odkrywania praw nauki poprzez eksperymentowanie, obserwację i dobrą zabawę.
Największą atrakcją było samodzielne wykonywanie doświadczeń, dzięki którym uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi naukowcy. Dzieci brały też udział w warsztatach Robotyki, podczas których budowały i programowały własne konstrukcje, rozwijając kreatywność oraz logiczne myślenie.
Wyjazd był doskonałą okazją do nauki poprzez działanie i doświadczenie. Wszyscy wrócili pełni pozytywnych wrażeń, nowych wiadomości i inspiracji do dalszego odkrywania świata nauki.