• Wycieczka rowerowa kl. 8a

• 21.10.2022 08:04
        • Wycieczki rowerowe klasy 8a

Czy pogoda jest, czy deszcz, rowerem bezpiecznie jedź!

Poznanie piękna najbliższego regionu, orientowanie się w terenie, propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, wdrażanie zdrowej rywalizacji połączonej z zabawą, rozwijanie samodyscypliny, kształtowanie wartościowych cech charakteru i woli to podstawowe cele wycieczki rowerowej klasy 8 a. 29 września 2022 r. uczniowie wraz z opiekunami: p. Beatą Kocur, p. Izabelą Wilk, p. Elżbietą Dul i wychowawczynią p. Ewą Cepowską mimo lekkiego deszczu wybrali się na wycieczkę rowerową do Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Kępiu Zaleszańskim.

Świetna zabawa przy kręglach i bilardzie oraz smaczna pizza mocno integrowały klasę. Wcześniejsza wycieczka, 8 czerwca, w której uczestniczyła także p. Małgorzata Surdy odbywała się po najbliższej okolicy. Dotarliśmy do Kępia Zaleszańskiego i zapaliliśmy znicz na cmentarzu z czasów I wojny światowej, znajdującym się w lasku na pograniczu miejscowości. Kolejnym punktem naszej rowerowej wyprawy był Zbydniów i Dwór Horodyńskich z tragiczną historią rodziny z czasów II wojny światowej. Mord dokonany przez niemiecki oddział Waffen-SS przeżyło tylko dwóch synów Horodyńskich. Dwór Horodyńskich został sprzedany i obecnie jest częściowo wyremontowany. Mieliśmy możliwość zwiedzić całą Rezydencję Horodyńskich i byliśmy pod ogromnym wrażeniem. Czas przywrócić świetność tej wspaniałej rezydencji, położonej w pięknym i starym parku. Warto znać i docenić wyjątkowe i pięknie miejsca w naszej okolicy.