• 04.10.2022 20:22
        • Dnia 30 września 2022 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. W uroczystości wzięło udział 50 uczniów z klasy 1 A i 1 B. Był to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej, jak i rodziców. Na uroczyste pasowanie zostali zaproszeni Dyrektor Szkoły Pan Sylwester Kotwica, z-ca Dyrektora Pani Katarzyna Stępień oraz rodzice uczniów.

• W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów naszej szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Zostali także przywitani przez starszych kolegów. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali, było ślubowanie  na Sztandar Szkoły oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Pana Dyrektora Sylwestra Kotwicę. Pierwszaki przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

Po pasowaniu zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia, a następnie uczniowie udali się o swoich sal, gdzie poczęstowali się słodkościami przygotowanymi przez rodziców. Otrzymali także rożki obfitości.

Wychowawczynie klas Panie Małgorzata Kotwica i Małgorzata Szymczyk dziękują rodzicom za przygotowanie okolicznościowej dekoracji – szczególnie Pani Magdalenie Chajnowskiej, sal lekcyjnych oraz poczęstunku dla dzieci.