• Uczniowie klasy 2 A w Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego

• 04.04.2024 09:27
        • 26 marca uczniowie klasy 2 A wzięli udział w wycieczce do Muzeum COP w Stalowej Woli. Celem wycieczki było eksperymentowanie i doświadczanie oraz rozwijanie swoich umiejętności. Na początku odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których prowadząca pokazała dzieciom na czym polega iluzja w rysunku.
        • Dzieci miały za zadanie narysować dziurę na kartce. Wzbudziło to wiele emocji. Następnie uczniowie udali się do Mobilnego Laboratorium TPU, które składa się z 12 interaktywnych stanowisk, które prezentują najważniejsze zjawiska i aspekty z dziedzin takich jak: biologia, fizyka, matematyka, historia i inżynieria wodna. Każdy eksponat nie tylko dostarcza wiedzy, ale także rozwija istotne umiejętności. Na wystawie znajdują się również rozwiązania pozwalające udowodnić, że inżynieria jest pasjonującą dziedziną. Wycieczka bardzo się uczniom podobała, ponieważ odkrywali naukowe tajemnice.