Obchody 11-tego Listopada w świetlicy
22.11.2022 09:19W naszej Świetlicy Szkolnej obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. W dzień poprzedzający 11 Listopada, uczniowie kl. 0-3 integrowali się poprzez aktywne uczestnictwo we wspólnej akademii z okazji tego uroczystego święta.Spotkanie z panią doktor stomatologii - Magdaleną Przywarą.
21.11.2022 22:38W oddziałach zerowych odbyło się spotkanie z panią doktor stomatologii - Magdaleną Przywarą. Celem wizyty była pogadanka na temat ważności oraz konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych wśród dzieci.Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w oddziałach zerowych
21.11.2022 22:16#unicefpoland #WorldChildrensDay
Ważnym elementem wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u dzieci świadomości ich własnych praw, uczenie poszanowania praw innych oraz radzenie sobie w sytuacjach naruszania tychże praw.
Międzynarodowy Dzień Osób Niewidomych
21.11.2022 14:15W naszej szkole 15 listopada 2022 r w ramach projektu ogólnopolskiego „ Każdy inny
– wszyscy równi”, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niewidomych. Koordynatorem akcji , była Pani Dagmara Gielarek. Do naszej szkoły zawitała delegacja z Polskiego Związku Osób Niewidomych z Rzeszowa oraz ze Stalowej Woli Obręb Podkarpacki. Pani Małgorzata Przyboś dyrektor Okregu Podkarpackiego PZN, pani Aneta Długosz pracownik PZN, pani Renata Stankiewicz prezes PZN w Stalowej Woli, pani Anna Topa wiceprezes PZN, pan Stanisław Świąder członek zarządu oraz pan Dariusz Bańka instruktor strzelectwa. W szkole odbyły się warsztaty, których celem było kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób niepełnosprawnych. Przygotowanie uczniów do udzielenia właściwej pomocy osobom z dysfunkcją wzroku oraz zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych wzrokowo. W programie znalazły się prelekcja plus warsztaty przeprowadzone przez panią Małgorzatę Przyboś dyrektor PZN. W ramach ćwiczeń było strzelanie z broni pneumatycznej laserowej pod okiem instruktora strzelectwa pana Dariusza Bańka oraz pani Anny Topa mistrzyni w strzelectwie pneumatycznym osób niewidomych i słabowidzących. W trakcie zajęć zostały zaprezentowane różne przedmioty i urządzenia, które pomagają niewidomym na co dzień. Uczniowie podczas warsztatów mieli okazję, choć w malutkim stopniu, zmierzyć się z zadaniami, które codziennie pokonują osoby niewidome. Nasi goście przybliżyli uczestnikom w jaki sposób przemieszczają i poruszają się ludzie niewidomi, pokazali specjalne okulary gogle, biała laskę. Ponadto zostały zaprezentowane inne przedmioty i urządzenia min: specjalna klawiatura do pisania alfabetem brajla, podręcznik do czytania pisany bardzo dużą czcionką, zeszyty z grubą liniaturą, zegarek brajlowski głośno – mówiący, czytak do czytania nagranych książek, lupy dla osób słabowidzących do czytania tekstu i oglądania przedmiotów. Metr do mierzenia opisany znakami brajlowskimi, urządzenie identyfikujące kolory, które jest szczególnie pomocne dla osób żyjących samotnie. Najczęściej przydaję się przy dobieraniu ubrań o odpowiednim kolorze np. skarpetek czy przy segregowaniu prania. Mówiący telefon, elektroniczny lokalizator kluczy, płynomierz oraz ciśnieniomierz i termometr do pomiaru temperatury ciała głośno – mówiący.
Tego typu zajęcia, podczas których uczniowie mogą zobaczyć, dotknąć przedmiotów
codziennego użytku, są cennym źródłem wiedzy ale też bardzo wyjątkowym przeżyciem,
którego same mogą doświadczyć i zapamiętać. W naszej szkole działa w ramach Laboratorium Przyszłości telewizja szkolna, właśnie dzięki niej powstało nagranie z warsztatów oraz zostały przeprowadzone wywiady z Panią Małgorzatą Przyboś dyrektor PZN oraz panem Stanisławem Świąder członkiem zarządu, który cierpi na dysfunkcję wzroku od urodzenia za co bardzo dziękujemy . Jeszcze raz pięknie dziękujemy przedstawicielom PZN za to że byliście z nami oraz współorganizatorom akcji: pani Anecie Urbaniak, pani Iwonie Kaczor, pani Karolinie Kozieł, pani Ewelinie Kroker, pani Małgorzacie Ogorzałek.Pierwsze osiągnięcia uczennicy z klasy 1 A
19.11.2022 20:55Uczennica klasy 1 A Emilka Maj wzięła udział w Gminnym Konkursie Plastycznym „Barwy Niepodległości”, który zorganizowany został w Szkole Podstawowej nr 1 w Gorzycach. Emilka otrzymała wyróżnienie, a także nagrody w postaci książki „Historia Polski dla dzieci” i pastele.