• Regulamin biblioteki

1. Z biblioteki szkolnej może korzystać każdy uczeń.
            2. Czytelnicy mają prawo do bezpłatnego korzystania z księgozbioru biblioteki.
            3. Biblioteka udostępnia swoje zbiory w czasie trwania zajęć dydaktycznych zgodnie z organizacją roku szkolnego.
            4. Książki wypożyczane są na okres 3 tygodni (po upływie tego czasu istnieje możliwość prolongaty)
            5. Wszystkie wypożyczone książki powinny być zwrócone do biblioteki przed końcem roku szkolnego ( 10 dni przed datą zakończenia roku szkolnego)
            6.  Czytelnicy mogą wypożyczać książki na wakacje.
            7. W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki, płyty CD lub innego nośnika informacji, czytelnik zobowiązany jest do odkupienia takiej samej pozycji lub innej wskazanej przez bibliotekarza.
            8. W stosunku do czytelników przetrzymujących książki mogą być zastosowane kary zgodne z ustaleniem rady pedagogicznej (okresowe wstrzymanie wypożyczeń, lub wpisanie punków minusowych z zachowania zgodnie ze Szkolnym Systemem Oceniania z Zachowania)
            9. Korzystający z biblioteki zobowiązani są do poszanowania zbiorów (nie należy dokonywać zakreśleń, notatek na marginesach, zaginać lub wyrywać kartek).