• W pracowni Mikołaja

• Klasa I a pojechała  na spotkanie z Mikołajem do leśnej zagrody w Doboszówce. Już na początku wizyty dzieci wypatrzyły przez okno Mikołaja jeżdżącego na koniu.

• Wycieczka klas piątych

• Klasy 5a, 5b i 6a uczestniczyły w przedświątecznym seansie filmowym. Obejrzeliśmy wzruszającą historię Willego Wonki o biednym marzycielu - cukierniku i jego przyjaciółce Nitce.

• Świąteczne warsztaty w klasie 3a

• Dnia 19 grudnia w klasie 3a odbyły się warsztaty pieczenia i dekorowania pierników. Prowadzący zajęcia zapoznali dzieci  z etapami pracy, z wartościami odżywczymi zastosowanych produktów

• Loteria fantowa

• W tym roku nasza szkolną Loteria Fantowa zorganizowana przez wolontariuszy SKC cieszyła się dużym zainteresowaniem i odniosła ogromny sukces. Wraz z rodzicami z grupy 0 c, którzy zorganizowali kiermasz ciast zebraliśmy kwotę 2170 zł. która w całości zostanie przekazana rodzicom Igi Galant. Mamy nadzieję, że zebrane środki pomogą w leczeniu  i rehabilitacji dziewczynki. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się  tą akcję.

• Świąteczne stroiki - warsztaty florystyczne

• W oddziałach zerowych odbyły się warsztaty florystyczne w czasie których dzieci wykonały piękne stroiki świąteczne pod czujnym okiem pani Katarzyny Krępy, mamy Anastazji z oddziału 0c.
              Zabawa przy stole pełnym pachnących gałązek, szyszek, bombek, wstążek i innych dekoracji była niezwykle atrakcyjna dla przedszkolaków. Dzieci z zapałem tworzyły swoje własne kompozycje, poznając przy tym tradycje związane ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Stworzone stroiki z pewnością będą wspaniałą świąteczną dekoracją.
              Składamy ogromne podziękowanie Pani Katarzynie za poświęcony czas i przygotowanie tak ciekawych warsztatów.

• "Mobilne Laboratoria Przyszłości" w naszej szkole.

• 14 grudnia naszą szkołę odwiedziły "Mobilne Laboratoria Przyszłości" Uczniowie klas Vb, VIa, VIb mieli możliwość zapoznania się z technologią AI (sztucznej inteligencji), VR (wirtualnej rzeczywistości), robotami oraz drukiem 3D.

• Laboratorium przyszłości

• Szkoła Podstawowa nr 2 w Gorzycach  została wybrana przez Dział Badań Przewrotu Kopernikańskiego w kolejnym konkursie organizowanym przez Centrum Nauki Kopernik, którego hasłem przewodnim, tym razem, było „Pochwal się swoją klasą”!🏫

Styl naszej pracy z uczniami w nowo przygotowanych Klasopracowniach Laboratoryjnych i Ekopracowni wyróżnił się na tle pozostałych szkół, dzięki czemu zostały one wybrane do badań organizowanych przez CNK⚗

• Mikołajki w naszej szkole

• 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Z pomocą śnieżynek dotarł do klas wręczając uczniom prezenty i słodkości.
              Dziękujemy za miłe przyjęcie naszego gościa z Laponii i zapraszamy do krótkiej relacji z jego wizyty.

• „Mała książka – wielki człowiek”

• W dniu 5.12.2023 roku w Bibliotece Szkolnej odbyło się spotkanie             z uczniami klas pierwszych w ramach kolejnej edycji kampanii Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”.

• Przedszkolaki z Oddziału 0a z wizytą u Świętego Mikołaja

• W piątek 8. grudnia przedszkolaki z oddziału 0a wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Szczęśliwej Zagrody w Skowierzynie z wizytą do Świętego Mikołaja. Spotkanie wywołało wiele radości, a uśmiech nie schodził z twarzy przedszkolaków.

Podczas pobytu na dzieci czekało wiele atrakcji. Wizytę rozpoczęliśmy od oglądania i karmienia zwierząt. Bliskie obcowanie i możliwość przytulenia czy pogłaskania zwierzątek (m.in. alpak, osiołków, królików, świnek morskich, kózek i owiec) było ciekawym doświadczeniem i świetną okazja do nauki cierpliwości i życzliwości.

Następnie nadszedł czas na długo wyczekiwany moment. Dzieci z radością  przywitały Świętego Mikołaja piosenką, a Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci pięknymi prezentami. Dzieci otrzymały również pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.

Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze i pozostawiło przedszkolakom wiele miłych wspomnień. Serdecznie dziękujemy Wszystkim Pomocnikom Świętego Mikołaja za jego zorganizowanie.

• Święty Mikołaj w oddziałach 0b i 0c

• 6 grudnia – jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

i każde dziecko prezent dostanie.

A kiedy rozda już prezenty,

wraca do nieba uśmiechnięty”.

Wizyta Świętego Mikołaja to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie.  Już pod koniec listopada przedszkolaki pod okiem swoich pań ,,pisały” listy do Św. Mikołaja, w których rysowały swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów.
              Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi i nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.
              Święty Mikołaj nie zawiódł i nie kazał długo na siebie czekać, wraz z swoimi pomocnikami przybył do dzieci z oddziałów 0b i 0c.
              Dostojny gość swoim przybyciem wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków.   Dzieci z ogromną radością przywitały Mikołaja śpiewając mu piosenki i recytując wiersze. C
              ałe spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze a na zakończenie Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci pięknymi prezentami. Na twarzach wszystkich malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie.
              Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!