• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

• 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. W tym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane.

Chcąc uczcić ten ważny dzień, najmłodsi uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program słowno- muzyczny dla  dyrekcji, nauczycieli i dzieci z klas I-III. Przedszkolaki odśpiewali i wyrecytowali swoje prawa, nie zapominając, że oprócz praw, dzieci mają także swoje obowiązki. Mamy nadzieję, że wiedza o prawach
              i obowiązkach, zaowocuje w przyszłości i nasi uczniowie będą wspaniałymi ludźmi, rodzicami oraz obywatelami.

• Zbiórka sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

• W dniach 30.11. - 05.12.2023 r.  w ramach akcji zbiórki elektrośmieci można przynosić elektrośmieci (zespsuty sprzęt elektroniczny i elektryczny). Elektrośmieci będą odbierane w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach przy wejściu przy windzie w godzinach 9.00-16.00.

Rodzaje sprzętu podlegającego zbiórce w dokumencie w załączeniu do tego ogłoszenia.

• Uczniowie klasy 7a i b wzięli udział w projekcie "Lekcja o Funduszach Europejskich".

• Ile wody potrzeba do produkcji ubrań mieszczących się w jednej szafie? Czy dżdżownice jedzą plastik? Ile śmieci rocznie produkuje każdy z nas? Czy Europa może być pierwszym na świecie neutralnym klimatycznie kontynentem? Odpowiedzi na te pytania poszukiwali uczniowie klas 7a i 7b w czasie  „Lekcjji o Funduszach Europejskich VIII”, organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

• Dzień Pluszowego Misia w oddziałach zerowych

• Święto Pluszowego Misia to wspaniała okazja, aby powrócić do wspomnień z dzieciństwa i opowiedzieć o swoim ulubionym pluszowym przyjacielu.
              Dlatego też 24 listopada przedszkolaki świętowały wraz ze swoimi pluszakami.
              Podczas niecodziennych zajęć  zorganizowanych przez panią Monikę Bartochowską, dzieci poznały historię Święta Misia, bawiły się przy wesołych, dziecięcych piosenkach, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych
              i zgadywankach. Przedszkolaki wzięły także udział w zajęciach plastycznych, podczas których wykonały swoją maskotkę „Misia”.

Zwieńczeniem zajęć było zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w misiowej fotobudce.
              Ten dzień był pełen śmiechu oraz wspaniałej zabawy.

• Zawody karate w naszej szkole

• 12 listopada, w niedzielę o godzinie 10:00 w naszej szkole odbyły się zawody karate. Zorganizował je Gorzycki Klub KarateKyokushin pod przewodnictwem Krzysztofa Ostrowskiego- 4 dan.
            • Wyróżnienie w Gminnym Konkursie Plastycznym

• Amelka Chajnowska z kl. 2 a otrzymała wyróżnienie w V Gminnym Konkursie Plastycznym „Barwy Niepodległości” pod patronatem Wójta Gminy Gorzyce, który zorganizowany został w Szkole Podstawowej nr 1 w Gorzycach.

• Innowacja z języka niemieckiego w kl. 7a

• Klasa 7a w ramach innowacji z języka niemieckiego przystąpiła do dwóch międzynarowodowych projektów.
              Pierwszy z nich to prowadzowny już od wielu lat w naszej szkole "Das Bild der Anderen - Obraz innych", polegający na wymianie maili z rówieśnikami, uczącymi się języka niemieckiego jako obcego. W tym roku nasi uczniowie korespondują z kolegami i koleżankami z Czech.
              Drugi projekt to "Mannequin Challenge - Grenzenlos!". Projekt ten współtworzymy z grupami z Czech, Algerii, Węgier i Stanów Zjednoczonych. Polega on na nagraniu i zmontowaniu filmu, przedstawiającego naszą codzienność i naszą szkołę.
              Oba projekty odbywają się pod patronatem Instytutu Goethego.
              Rezulaty pokażemy niebawem.
            • Zajęcia innowacyjne z języka angielskiego

• Our favourite fruit and vegetables
              Na zajęciach innowacyjnych z języka angielskiego uczniowie klasy V b etykietowali swoje ulubione owoce i warzywa. Następnym zadaniem uczniów było opisać wybrany owoc i warzywo, podać jego kolor, kształt, rozmiar, a także wymienić konkretne witaminy i właściwości zdrowotne, które posiada. Uczniowie poćwiczyli słownictwo, a także zdobyli przydatną wiedzę o owocach i warzywach oraz utwierdzili się w przekonaniu jak ważną rolę pełnią one w diecie każdego człowieka.

• Innowacyjna historia

• Uczniowie klas 8a i 7a,b,c uczestniczyli w projekcie edukacyjnym ”Innowacyjna historia-nowe technologie w służbie edukacji” z wykorzystaniem nowych technologii VR.

• Sukces naszego przedszkolaka

• Miło nam poinformować, że Michalinka Meducka z oddziału przedszkolnego 0a otrzymała II miejsce w V Gminnym Konkursie Plastycznym ,,Barwy Niepodległości” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach.

Życzymy dalszych sukcesów.

Gratulacje!!!

• Koncert Mobilnej Filharmonii

• 8 listopada w naszej szkole odbył się koncert patriotyczny pt. ,,KTO TY JESTEŚ?”
              w wykonaniu artystów Mobilnej Filharmonii z Rzeszowa.

W koncercie wzięły udział dzieci z oddziałów zerowych, uczniowie klas: 2a, 2b oraz 3c. Wraz z naszymi gośćmi, rozpoczynając koncert, z należytym szacunkiem odśpiewaliśmy Hymn Narodowy, przypomnieliśmy sobie polskie symbole narodowe, i wspólnie śpiewaliśmy najpiękniejsze patriotyczne pieśni, poznając historię każdej z nich.