• Laboratoria Przyszłości w naszej szkole.

• W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła uzyskała wsparcie w kwocie 129 900 zł na zakup sprzętu i pomocy służących budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości  z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Prawie 82% uzyskanych środków udało nam się wydac do końca roku 2021, o czym informowaliśmy pod koniec grudnia. Pozostałe środki przeznaczone zostały na zakup wyposażenia do studia nagrań (akcesoria do aparatu, kamery, panele akustyczne, mikrofon studyjny z akcesoriami, oprogramowanie do edycji, montażu i tworzenia materiałów video, tło fotograficzne). Wzbogaciliśmy również pracownię techniki, robotyki i druku 3D o stację lutownią z akcesoriami i materiałami eksploatacyjnymi, tablicę suchościeralną, zestaw Ozobotów.

Od 1 września uczniowie rozpoczną ciekawe zajęcia w świetnie wyposażonych dwóch  pracowniach (techniki, robotyki i druku 3D oraz studiu nagrań), będą to:

• Robotyka i programowanie
              • Robotyka i druk 3D
              • Modelownaie 3D
              • Studio dźwięku i obrazu
              • Telewizja szkolna
              • Dziennikarstwo
              • Z angielskim w świat - vlogerzy
              • Kodowanie

Zakupiony sprzęt zostanie też wykorzystany na lekcjach z różnych przedmiotów w czasie realizacji podstawy programowej.

Przed nami duże wyzwania... ruszamy w fascynującą podróż w przyszłość....

O programie

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

• Spotkanie organizacyjne rodziców dzieci przedszkolnych i pierwszoklasistów.

• Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach zaprasza rodziców dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych (sześciolatków) oraz rodziców uczniów przyjętych do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023 na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 24 sierpnia 2022 r. (środa) o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Gorzycach przy ul. Edukacji Narodowej 3.