• Dzień Anioła w świetlicy szkolnej

• Dzieci przygotowały prace plastyczne- "Aniołki", następnie udekorowały nimi swoją sale. Świetliczaki w tym dniu, miały przyjemność gościć ze swoim montażem słowno - muzycznym pt. ,,Oto Aniołeczek" w świetlicy szkolnej 1-3.

• Świąteczne warsztaty w oddziałach zerowych

• Dzieci z oddziałów zerowych uczestniczyły w świątecznych warsztatach prowadzonych przez Kwiaciarnię "Róża", których celem było wykonanie świątecznego  stroika.   Na czas warsztatów sala stała się pracownią artystyczną, natomiast dzieci zamieniły się w małych artystów. Powstałe piękne kompozycje dzieci zaniosły do domu, aby  mogły zająć wyjątkowe miejsce na świątecznym stole.

• Warsztaty robienia stroików w klasie I b

• Dnia 20 grudnia w klasie I b odbyły się świąteczne warsztaty robienia stroików bożonarodzeniowych. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem układały gałązki choinki, a następnie przyozdabiały gałązki bańkami i świątecznymi elementami. Uśmiechnięte i bardzo zadowolone pierwszaki zaniosły stroiki do swoich domów rodzinnych. Będą one śliczną dekoracją świątecznego stołu.

• Akcja „Zbieramy kubeczki”

• Na początku grudnia w naszej szkole została przeprowadzona akcja charytatywna, której celem była zbiórka porcelanowych kubków. Zebrane kubki zostały przekazane Centrum Administracyjnemu  dla Dzieci i Młodzieży w Łoniowie oraz Domowi Pomocy Społecznej w Mokrzyszowie. Zebrano 448 kubeczków. W akcji brali udział uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, pracownicy oraz osoby prywatne.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

• Zajęcia dziennikarskie klasa IV a

• W ramach zajęć dziennikarskich uczniowie klasy IV a przeprowadzili cykl wywiadów z nauczycielami i innymi pracownikami szkoły, a także z uczennicą z Ukrainy - Natalią.

Zapraszamy do wysłuchania następujących wywiadów:

Z Panią wicedyrektor szkoły - Panią Katarzyną Stępień, z Panią Anną Rzeszowiak - naszą panią bibliotekarką, z Panią Małgorzatą Kotwicą - nauczycielką nauczania wczesnoszkolnego, z Panią Anną Czerwińską - naszą panią woźną, z Panią Joanną Cioch - naszą panią sekretarką.

• Wiadomości szkolne - LISTOPAD

• Wiadomości z miesiąca listopada. Zrealizowane przez StudioSP2, dzięki projektowi Laboratoria Przszłości; Telewizja szkolna, warsztaty obrazu i dźwięku.

• XXI Świąteczny Turniej Tenisa Stołowego

• 9 grudnia odbył się w naszej szkole XXI Świąteczny Turniej Tenisa Stołowego Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Sandomierskiej pod patronatem Wójta Gminy Gorzyce Pana Leszka Surdego. W turnieju wzięło udział 32 ucznió z 10. Turniejowi, jak co roku towarzyszył konkurs plastyczny przebiegający w tym roku pod hasłem "Jan Paweł II - Droga do wolności".

• Przygotowanie zwierząt do zimy

• W sali chętni uczniowie kl. 1-3 czytali opowiadania i ciekawostki o zwierzętach z książek wypożyczonych z biblioteki szkolnej. Starsze i młodsze dzieci przygotowały wspólnie montaż słowno - muzyczny, ruchowo - taneczny pt,, Nasz dom to las".

• Wycieczka do kina klas 1a i 3b

• 6 grudnia z okazji mikołajek klasy 1a i 3 b udały się do kina Helios w Stalowej Woli na film pt; „Świąteczna niespodzianka”. Film był bardzo pouczający i wzruszający. Wyjazd był okazją do integracji klas i kultywowania bożonarodzeniowych tradycji.

• Przedświąteczne warsztaty

• Dnia 5 grudnia w oddziale zerowym 0b odbyły się przedświąteczne warsztaty, które przygotowała i przeprowadziła mama Amandy- pani Anita. Dzieci pod czujnym okiem pani Anity wykonywały bombki świąteczne wykorzystując elementy metody makramy. Wychowawca grupy wraz z dziećmi bardzo dziękuje pani Anicie za przygotowanie oraz przeprowadzenie warsztatów.

• Światowy Dzień Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej

• Świetlica Szkolna obchodziła Światowy Dzień Pluszowego Misia. Świetliczaki kl. 0-3 miały przyjemność gościć w Szkolnej Bibliotece. Pani bibliotekarka Krystyna, opowiedziała ciekawą historię powstania tego dnia oraz zapoznała dzieci z "misiową" literaturą.

• 6 grudnia - Mikołajki

• 6 grudnia w naszej szkole odbyły się Mikołajki. Na szczęście przybysz z mroźnej krainy nie zapomniał o naszej szkole. Wraz ze swoimi pomocnikami odwiedził każdą klasę wysłuchując marzenia związane ze świątecznymi prezentami. Św. Mikołaj nie zapomniał zostawić dla każdego słodki podarunek!

• Modelowanie i Druk 3D

• Pierwszy, zaprojektowany model przez uczniów oraz panie prowadzące koła modelowanie oraz druk 3D (p. Marta Dendura i p. Małgorzata Kołeczek). Organizer na przybory biurowe powstał przy okazji Mikołajkowego Turnieju Tenisa Stołowego.
              Filmik powstał przy udziale telewizji szkolnej.

• Mikołajkowy prezent dla szkoły od Centrum Nauki Kopernik

• Za zaangażowanie w Program Nauka dla Ciebie, który szkoła realizowała w tym roku: Naukobus, Letnią Szkołę Prototypownia dla nauczycieli, Warsztaty dla uczniów - Nauka dla Ciebie, Ogólnopolski Konkurs Nauka dla Ciebie, którego uczniowie pod opieką p.Małgorzaty Kołeczek i Katarzyny Kieliszek zostali laureatami szkoła otrzymała pomoce dydaktyczne z Ministerstwa Edukacji i Nauki "Modułowe Pracownie Przyrodnicze - 4 Moduły Energia" na łączną kwotę 6000zł

• Uczniowie klas czwartych na mikołajkowej wycieczce

• 7 grudnia 2022r. uczniowie klas czwartych wraz z wychowawczyniami byli na mikołajkowej wycieczce w kinie Helios w Stalowej Woli na filmie " Świąteczny cud". Po filmie pojechali do restauracji McDonald's. Mimo złej pogody, wyjazd bardzo się udał.