more]
Wycieczka kl. 2b
- Dnia 10 maja klasa II b ( wych. Ewa Biłejszys) wybrała się na wycieczkę do Osady Marianów w Zarzeczu. To urokliwe miejsce na skraju lasu dostarczyło wszystkim wielu atrakcji. Pierwszym elementem wycieczki był spacer po lesie, podczas którego uczniowie mieli za zadanie zebrać leśne skarby: patyki, mech, szyszki. Gdy uczestnicy dotarli do celu czekały na nich kolejne niespodzianki: zjazd na tyrolce, skoki na trampolinie, strzelanie z łuku, zwiedzanie indiańskiego tipi i wiele innych. Kolejnym elementem były zajęcia kreatywne: ozdabianie amuletów odwagi, malowanie twarzy w indiańskie barwy, konkurs plastyczny. Było także pieczenie przy ognisku kiełbasek i ziemniaków, które na świeżym powietrzu wszystkim bardzo smakowały. Właściciele przygotowali także domowe ciasto i napoje. To był niezwykły dzień, pełen wrażeń i atrakcji.
4
#LaboratoriaPrzyszłości
- Warsztaty Optometryczne - prace nad projektem Optometria nabrały rozpędu. Nasza grupa pod opieką p.Kołeczek uczestniczyła w czwartek 11.05.2023 w Warsztatach. Dziękujemy p.Weronice K. Optometryście za konsultacje i ostatnie wskazówki, korekty dotyczące cyfrowego zmęczenia oczu, ćwiczeń relaksacyjnych oka, zaburzeń widzenia. Nasza tablica manipulacyjna do relaksacji oczu już jest! Wkrótce będą mogli z niej korzystać wszyscy, Wykorzystaliśmy między innymi zaprogramowane diody,
Model oka wykonany techniką 3D.
Nauka wchodzi w inny wymiar Można się dobrze bawić i uczyć2
MAMO, TATO KOCHAMY WAS!
Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny, dzieci z oddziału 0a składają swoim rodzicom piękne życzenia, które wzbogacają o urocze, własnoręcznie wykonane laurki i drobne upominki.
Dzieci w ten sposób wyraziły miłość i wdzięczność swoim rodzicom za trud wychowania, za ich poświęcenie oraz za nieopisaną dobroć i cierpliwość.
Zapraszamy do oglądania. :)
Wisława Szymborska - patronka roku 2023
Senat Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił Wisławę Szymborską patronką roku 2023. W tym roku przypada właśnie 100. rocznica śmierci poetki, Potwierdzeniem światowej rangi jej twórczości było przyznanie Szymborskiej Literackiej Nagrody Nobla w 1996 roku.
Uczniowie naszej szkoły przygotowali rocznicowe plakaty związane z poetką, a także zaangażowali się w tworzenie kartek- kolaży a la Szymborska. Upamiętnienie twórczości poetki zamknie konkurs recytatorski jej wierszy, wybranych przez uczniów klas 4-6.
8
Spotkanie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzycach
- Dnia 4 maja dzieci z oddziałów zerowych miały okazję uczestniczyć w spotkaniu ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzycach. W trakcie spotkania strażacy opowiedzieli dzieciom o swojej pracy oraz zaprezentowali wyposażenie wozu strażackiego. Wrażenia jakie dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w pamięci dzieci. Z całego serca dziękujemy strażakom za przybycie, poświęcenia nam cennego czasu, a z okazji ich święta jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia.
Wycieczka do Warszawy
Dnia 26 kwietnia uczniowie z klas 5a, 6a, 7a i 8c wrac z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Uczestnicy zwiedzili Stadion Narodowy, a w nim loże VIP, miejsce dowodzenia policji, szatnie piłkarzy, salę konferencyjną, murawę, a nawet więzienie pod stadionem.
6
Klasa 2c w Opatowie
- W środę 26 kwietnia uczniowie klasy 2c byli na wycieczce w Opatowie. Około godziny 9.00 dotarliśmy do pierwszego celu wycieczki "Krówkarenki". Na miejscu czekały nas różne atrakcje: pokaz multimedialny, wizyta w OSM, ciepły posiłek oraz warsztaty zawijania krówek. Cukierki własnoręcznie zawinięte dzieci mogły zabrać ze sobą do domu. Na pamiątkę zakupiliśmy tradycyjny regionalny wyrób - Krówki Opatowskie.5
Przedszkolaki na ,Zielonym Targu
27 kwietnia 2023 dzieci z oddziału 0,,a" wraz z panią Moniką Bartochowską oraz Edytą Pławiak - Paciochą wybrały się do Technicznego Ogrodu w Gorzycach, gdzie odbył się „Zielony Targ” oraz warsztaty poświęcone ekologii.
Podczas niecodziennych zajęć na świeżym powietrzu, przedszkolaki miały okazję w praktyce utrwalić wiedzę na temat segregacji śmieci. Równie ciekawą aktywnością było wykonanie plakatów promujących idee dbałości o środowisko. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikat za udział w warsztatach ekologicznych podczas Zielonego Targu.
Były to bardzo ciekawe zajęcia praktyczne i świetna zabawa dla dzieci.3
Word Cloud
- Uczniowie klasy 6c na zajęciach innowacyjnych z języka angielskiego przygotowali projekty metodą Word Cloud. Jest to świetny i kreatywny sposób na naukę języka angielskiego a do tego fantastyczna zabawa. Polecamy!1
Dzień Ziemi - świetlica szkolna kl.0-3
Uczniowie świetlicy kl. 0-3 zapraszają do obejrzeniafilmiku z wydarzeń w świetlicy podczas obchodzenia Międzynarodowego Dnia Ziemi.
Akademia z okazji 3 Maja
- Akademia z okazji 3 Maja.1
Koncert Mobilnej Filharmonii
W naszej szkole odbył się koncert Mobilnej Filharmonii, pod hasłem ,,Kompozytor – kto to taki?”.
Podczas koncertu muzycy wyjaśnili dzieciom znaczenie słowa kompozytor. W ciekawy sposób przybliżyli nam słynnych wirtuozów i twórców muzyki m.in.: Felix Mendelssohn, Georges Bizet czy Jan Sebastian Bach.2
Stypendia dla uzdolnionych uczniów z gminy Gorzyce.
Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Sami dla Siebie” w Gorzycach ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendium z Funduszu Stypendialnego „Młodzi Zdolni”.
III Gminny Konkurs Ekologiczny
- 27.04.2023 r w naszej szkole odbył się III Gminny Konkurs Ekologiczny. Wzięło w nim udział 12 uczniów ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu ochrony przyrody, środowiska naturalnego, parków narodowych, odnawialnych źródeł energii. Po konkursie w pracowni laboratorium przyszłości uczniowie drukowali na drukarce 3D eko-rozgwiazdy, wykonali swoje małe projekty z użyciem długopisów 3D, skonstruowali model spektroskopu optycznego i model oka z użyciem lasera. Rozdanie nagród odbyło się w Ogrodzie Technicznym w Gorzycach, gdzie trwał Zielony Targ. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Gorzyce, natomiast wszyscy uczestnicy torby ekologiczne na zakupy oraz dyplomy za udział w konkursie.Oto zwycięscy:
I miejsce – Nikola Ossowska-Blajer Szkoła Podstawowa nr 2 Gorzyce
II – miejsce Wiktor Cygan Zespół Szkolno- Przedszkolny w Trześni
III – miejsce Antonina Dąbrowska Szkoła Podstawowa nr 1 Gorzyce
Organizatorzy konkursu: p. Katarzyna Stępień, p. Zofia Gołąbek, p. Małgorzata Kołeczek, p. Magdalena Baj
11
Wizyta uczniów klasy 1 A w Technicznym Ogrodzie
- Dnia 27 kwietnia 2023 w Technicznym Ogrodzie w Gorzycach odbyły się warsztaty poświęcone ekologii oraz „Zielony Targ”, na którym można było obejrzeć i zakupić przeróżne rośliny- zarówno kwitnące, jak i owocowe.2
Zdrowy i bezpieczny przedszkolak
- W ramach realizowanego programu innowacyjnego „Zdrowy i bezpieczny przedszkolak” w grupach zerowych odbyło się spotkanie z mamą Marysi -panią Aleksandrą Laskowską, która z zawodu jest farmaceutką. Pani Aleksandra przypomniała dzieciom na czym polega zawód farmaceuty oraz charakter pracy w aptece.
Spotkanie z panią stomatolog w klasie 1 A
- W związku z realizacją tematyki „Dbam o zdrowie” wychowawczyni klasy 1 a Małgorzata Kotwica zaprosiła do klasy panią stomatolog Magdalenę Przywarę, która pokazała dzieciom, jak powinno się dbać o higienę jamy ustnej, jakich szczoteczek używać i jak prawidłowo myć zęby.
Klasa 4a podczas wydarzenia "Zielony Targ"
27 kwietnia (8.00-13.00) w Technicznym Ogrodzie odbył się "Zielony Targ", na którym znajdowały się stoiska z roślinami, sadzonkami. Uczniowie klasy 4a wraz z wychowawczynią wzięli udział w tym wydarzeniu.
Co to Ogniwa galwaniczne? Czy elektrolity z cytryny i ogórków mogą być źródłem prądu?
- Co to Ogniwa galwaniczne? Czy elektrolity z cytryny i ogórków mogą być źródłem prądu?
Jak duży prąd zyskamy przy oświetleniu diody?
Jak zbudować ogniwa fotowoltaiczne?
Na takie pytania odpowiadamy na zajęciach #LaboratoriaPrzyszłości
Spektakl teatralny "Kartki z Powstania" w Stalowej Woli
- Spektakl teatralny "Kartki z Powstania" w Stalowej Woli
24 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Gorzycach wzięli udział w spektaklu teatralnym "Kartki z Powstania" na podstawie utworu "Pamiętniki z Powstania Warszawskiego" Mirona Białoszewskiego w SDK w Stalowej Woli. Spektakl przedstawia czwórkę bohaterów podczas 63 dni powstania w Warszawie. Życie bohaterów spektaklu to walka o przetrwanie, zdobycie żywności, wody w czasie bombardowań domów, pobyt w piwnicach, przejście kanałami. Dekoracja, rekwizyty i specjalna muzyka podkreśliły całość spektaklu.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie