• Wintersports

• Na zajęciach języka angielskiego, uczniowie klasy 5b, pracując w grupach metodą projektu, zgłębiali informacje o ulubionych sportach zimowych. Korzystając z różnych źródeł, pozyskali wiedzę o ich pochodzeniu, krajach, w których są uprawiane i zasadach w nich obowiązujących. Popularne wśród uczniów były snowboard, hokej na lodzie, łyżwiarstwo figurowe i saneczkarstwo.

• Walentynki w oddziałach zerowych

•  14 lutego dzieci z oddziałów zerowych obchodziły „WALENTYNKI”- jest to wyjątkowy dzień nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Dla najmłodszych dzień ten, stanowi symbol przyjaźni oraz radości ze wspólnego przebywania.

• Konkurs kuratoryjny z języka polskiego

• Nikola Ossowska - Blajer to kolejna uczenica z klasy 8a, która zakwalifikowała się do ostatniego, Wojewódzkiego etapu konkursu organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.  Na etapie konkursu rejonowego z języka polskiego zajęła bardzo dobrą, 20 pozycję na 148 uczestników.
              Serdecznie gratulujemy Nikoli i życzymy wytrwałości w przygotowaniu do ostatniego etapu oraz " radości czytania" lektur konkursowych.

• Konkurs kuratoryjny z języka polskiego

• To my, Młodzi dziennikarze z klasy 5a!

• Jesteśmy Młodymi Dziennikarzami z klasy 5a. Od czwartej klasy uczestniczymy raz w tygodniu w zajęciach dziennikarskich, na których piszemy artykuły o tym, co robiliśmy w wakacje, piszemy o swoich idolach i pasjach.

• Klasy czwarte w projekcie

• Klasy czwarte naszej szkoły zostały wytypowane do udziału w spotkaniu zorganizowanym przez Państwową Uczelnię Zawodową oraz Podkarpacki Oddział Wodnego Pogotowia Ratunkowego w Tarnobrzegu, dotyczącym akcji "Jestem świadomy - jestem bezpieczny".

• Bezpieczne ferie zimowe

• W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi w oddziałach zerowych odbyło się spotkanie profilaktyczno- edukacyjne z dzielnicowym Komisariatu Policji w Gorzycach.

Podczas spotkania pan policjant przypomniał zasady związane z bezpieczeństwem podczas wypoczynku zimowego, ponadto omówione zostały zasady kontaktu z obcymi osobami i zwierzętami.Na koniec spotkania pan dzielnicowy Damian życzył wszystkim dzieciom bezpiecznych i udanych ferii zimowych.

• Wizyta w gabinecie pedagoga

• Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami odwiedzili gabinet pedagoga szkolnego-  pani Małgorzaty Prucnal.

W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca pedagoga oraz jak wygląda gabinet. Ponadto miały okazję zobaczyć różnorodne pomoce dydaktyczne, opowiedzieć o sobie i swoich zainteresowaniach oraz zagrać w jedną z gier, która jeszcze bardziej umiliła im to spotkanie.
              Serdecznie dziekujemy za zaproszenie i mile spędzony czas.

• Stop przemocy w szkole

• Uczniowie klasy 5a już drugi rok realizują innowację z języka polskiego pt. "Poznajemy tajniki sztuki dziennikarskiej". Zajęcia prowadzi mgr Elżbieta Magda- Cendrowska. Młodzi dziennikarze prowadzą gazetkę, gdzie publikują swoje artykuły na różne tematy. Od dłuższego czasu w centrum ich zainteresowań leży problem przemocy rówieśniczej. Prowadzą kampanię " Stop przemocy w szkole". W ramach zajęć dziennikarskich postanowili nakręcić kilka spotów, które mają na celu uświadomić społeczności szkolnej, czym jest przemoc i w jaki sposób może się objawiać.