• Zajęcia innowacyjne z języka angielskiego

• Our favourite fruit and vegetables
              Na zajęciach innowacyjnych z języka angielskiego uczniowie klasy V b etykietowali swoje ulubione owoce i warzywa. Następnym zadaniem uczniów było opisać wybrany owoc i warzywo, podać jego kolor, kształt, rozmiar, a także wymienić konkretne witaminy i właściwości zdrowotne, które posiada. Uczniowie poćwiczyli słownictwo, a także zdobyli przydatną wiedzę o owocach i warzywach oraz utwierdzili się w przekonaniu jak ważną rolę pełnią one w diecie każdego człowieka.

• Innowacyjna historia

• Uczniowie klas 8a i 7a,b,c uczestniczyli w projekcie edukacyjnym ”Innowacyjna historia-nowe technologie w służbie edukacji” z wykorzystaniem nowych technologii VR.

• Sukces naszego przedszkolaka

• Miło nam poinformować, że Michalinka Meducka z oddziału przedszkolnego 0a otrzymała II miejsce w V Gminnym Konkursie Plastycznym ,,Barwy Niepodległości” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach.

Życzymy dalszych sukcesów.

Gratulacje!!!

• Koncert Mobilnej Filharmonii

• 8 listopada w naszej szkole odbył się koncert patriotyczny pt. ,,KTO TY JESTEŚ?”
              w wykonaniu artystów Mobilnej Filharmonii z Rzeszowa.

W koncercie wzięły udział dzieci z oddziałów zerowych, uczniowie klas: 2a, 2b oraz 3c. Wraz z naszymi gośćmi, rozpoczynając koncert, z należytym szacunkiem odśpiewaliśmy Hymn Narodowy, przypomnieliśmy sobie polskie symbole narodowe, i wspólnie śpiewaliśmy najpiękniejsze patriotyczne pieśni, poznając historię każdej z nich.

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w oddziałach zerowych

• 6 listopada w klasach zerowych odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

W tym dniu dzieci miały okazję przyjść do szkoły w niecodziennych strojach, swoich ulubionych bajkowych postaci. Czas spędzony podczas zajęć wypełniony był wesołą zabawą w klimacie bajek i baśni, które towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat. Ten dzień sprawił wszystkim wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać w każdym wieku.
              Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie pięknych strojów.

• Dzień kolorów

• 3 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował "Dzień Kolorów". Każdy oddział miał przypisany określony kolor. Tego dnia na korytarzach szkolnych królowały następujące kolory:
              biały, niebieski, fioletowy, różowy, pomarańczowy, czerwony, brązowy, czarny oraz zielony.
              Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• Wycieczka klas siódmych do Ćmielowa

• Dnia 27 października klasy siódme z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Ćmielowa. Na terenie manufaktury porcelany AS Ćmielów działa Centrum Porcelany Artystycznej skupiające w jednym miejscu kilka atrakcji związanych z porcelaną. W Żywym Muzeum Porcelany zapoznaliśmy się z procesem produkcji wyrobów porcelanowych, w sklepie firmowym mogliśmy obejrzeć całą kolekcję wyrobów i kupić jakiś porcelanowy drobiazg.

• #SzkołaPamięta

• Przedszkolaki z naszej szkoły wzięły udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #SzkołaPamięta.

30 października dzieci wraz z wychowawcami wybrały się na stary i nowy cmentarz parafialny, aby uczcić pamięć zmarłych oraz złożyć hołd poległym za Ojczyznę. Dzieci zapaliły znicze na grobach nauczycieli i księży – proboszczów naszej parafii, w skupieniu i zadumie wspólnie odmówiły modlitwę. Złożyły również symboliczny znicz pod pomnikiem Por. Józefa Sarny przy Zespole Szkół w Gorzycach. Podsumowaniem naszych działań było wykonanie pracy plastycznej nawiązującej do Uroczystości Wszystkich Świętych i Zaduszek.

• #Szkołapamięta Klasa IV b na cmentarzu parafialnym w Gorzycach

• ,,Cmentarze uczą nas, że wprawdzie wszystko na ziemi przemija, ale pozostaje pamięć o tych, którzy byli przed nami".

Tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych klasa IV b, która ma w swoich szeregach przedstawicieli SK PCK, udała się wraz z wychowawczynią Renatą Modras, na cmentarz parafialny w Gorzycach, aby zapalić znicz pamięci przed Pomnikiem Ofiar I Wojny Światowej oraz Pomnikiem Jana Pawła II,
              #szkołapamięta
              bo ... pamięć jest wdzięcznością serca.

#szkołapamięta

• Wyjazd klasy 3b do kina

• We wtorek 24 października uczniowie klasy 3b wybrali się do kina Helios w Stalowej Woli na seans filmu pt. ,,O Psie który jeździł koleją ".

• Wycieczka do Łańcuta

• PODRÓŻE KSZTAŁCĄ

18 października 2023 klasy 5a oraz 5b razem pojechały do zamku w Łańcucie. Zamek został wzniesiony na polecenie Stanisława Lubomirskiego w latach 1629-1642 roku.

• Święto Edukacji w naszej szkole

• 13 października 2023 roku odbyła się akademia z okazji 250 rocznicy powołania do życia Komisji Edukacji Narodowej, która powstała 14 października 1773 r. W czasach współczesnych co roku w tym dniu obchodzimy święto  potocznie nazywane Dniem Nauczyciela. Jest to wspaniała okazja, by podziękować naszym nauczycielom i wychowawcom z całą dobroć i wiedzę, którymi nas obdarzają każdego dnia. Apel został przygotowany przez panią Beatę Golec i  Pana Grzegorza Trościńskiego. Dekorację wykonała Pani Anna Bielecka.

• Przedszkolaki w Kinie Helios

• Dnia 23 października dzieci z oddziałów zerowych, pojechały kina Helios w Stalowej Woli na seans filmowy "Psi Patrol: Wielki film". Wyjazd miał na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Była to również doskonała okazja do integracji dzieci oraz wzmocnienia więzi koleżeńskiej.

• Pasowanie na ucznia szkoły

• 29 września br. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klas I.
              W uroczystości brali udział uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami, wójt Gminy Gorzyce, Pan Dyrektor, Pani Wicedyrektor oraz rodzice.