• Sensoplastyka w naszej szkole

• W piątek 14 stycznia, odbyły się pierwsze zajęcia z sensoplastyki. Uczniowie na zajęciach sensoplastyki angażowali wszystkie zmysły: wzrok, dotyk, słuch, węch i smak.
            • Żyjmy zdrowo na sportowo

• W minionym tygodniu  w ramach realizacji innowacji pedagogicznej ,,Zdrowy i bezpieczny przedszkolak”, dzieci z oddziałów zerowych wraz z wychowawczyniami wybrały się na szkolną salę gimnastyczną, gdzie odbyły się  zajęcia sportowe.
            • Wigilia w oddziałach 0a i 0c

• Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w oddziałach zerowych zakończyła wspólna wigilia, która odbyła się 22 grudnia. Dzieci w tym dniu dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia oraz wspólnie kolędowały przy wigilijnym stole.
            • Laboratoria Przyszłości w naszej szkole.

• ​​Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

​​​​​​​​​​​​​​Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Nasza szkoła w ramach Laboratoriów Przyszłości otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 129 900 zł na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Do końca grudnia 2021 roku wydaliśmy prawie 82% otrzymanych środków i zakupiliśmy: elementy nagłośnienia, mikrofony dynamiczne, aparat fotograficzny z akcesoriami, rekorder, mikroprty z akcesoriami, gimba, kamerę z akcesoriami, oświetlnie do realizacji nagrań, wyposażenie pracowni techniki, robotyki i druku 3D (stoły warsztatowe, szafki, taborety), 2 drukarki 3D z akcesoriami, 2 laptopy, filamenty, 15 robotów edukacyjnych Skribot z akcesoriami, skrzynki narzędziowe z wyposażeniem, akumulatorową wiertarko-wkrętarkę, 15 zestawów mikrokontrolerów.)

Ten nowoczesny sprzęt, uatrakcyjni zajęcia w naszej szkole i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych na lekcjach informatyki, techniki, matematyki, biologii, języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego, lekcjach wychowawczych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych i kół zainteresowań. Sprzęt nagłaśniający zotsłą już wykorzystany w czasie naszych szkolnych uroczystości.

• Mała książka wielki człowiek

• Instytut Książki rozpoczął kolejną odsłonę kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, która w tym roku została przygotowana szczególnie z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.

• Warsztaty profilaktyczne

• "Agresja i przemoc rówieśnicza w szkole - panuje nad emocjami” to tytuł warsztatów profilaktycznych, w których wzięli udział uczniowie klas czwartych i piątych .
            • Konkurs plastyczny Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II "Obraz przyrody w życiu i nauczaniu Jana Pawła II"

• „Człowiek, uczyniony na obraz i podobieństwo Stwórcy, (…) dobrym pasterzem przyrody”
                                                                                                               Jan Paweł II – Denver 1993

10 grudnia 2021 r. odbyło się podsumowanie  Konkursu Plastycznego współistniejącego przy Jubileuszowym XX Świątecznym Turnieju Tenisa Stołowego nad którym patronat objęli Ks.Bp. Krzysztof Nitkiewicz oraz Wójt Gminy Gorzyce Leszek Surdy.

Na konkurs nadesłano 70 prac z 17 szkół im. Jana Pawła II z Diecezji Sandomierskiej oraz szkół Gminy Gorzyce.

Uczestnicy wykonali prace plastyczne stanowiące interpretację hasła tegorocznego konkursu: „Obraz przyrody w życiu i nauczaniu Jana Pawła II”. Uczniowie w pięknych rysunkach przedstawiali miłość i szacunek do przyrody Papieża Polaka.

Temat konkursu wpisuje się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022: „Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne”.